FAQ

Pytania i odpowiedzi

Nie. Wszystkie stabilizowane porosty i inne rośliny zostały poddane procesowi konserwacji. Dzięki niemu zachowują świeżość, są sprężyste, ale nie mają funkcji życiowych.

Nie. Podobnie jak inne produkty z roślin stabilizowanych, także chrobotek reniferowy jest wrażliwy na bezpośrednie działanie promieni UV. Nie można zatem produktów wytworzonych z użyciem chrobotka reniferowego umieszczać na zewnątrz.

Nie. Wszystkie nasze produkty nie wymagają pielęgnacji. Są bezobsługowe. Można je jednak okresowo czyścić, przy użyciu delikatnej miotełki lub przy pomocy odkurzacza pracującego na bardzo niskich obrotach. Przypominamy, że “mchy” i rośliny stabilizowane nie absorbują kurzu.

Rośliny stabilizowane pozostają w “stanie hibernacji”, dlatego nie wzrastają. Oznacza to, że nie ma powodu by je przycinać.

W początkowym okresie użytkowania porosty wydzielają swój naturalny zapach. Jednak już po kilkunastu dniach zapach zanika. Nie jest też nieprzyjemny i pozostaje w zasadzie obojętny dla zmysłu powonienia.