ścianka_z_mchu_chrobotka
ściana_z_mchu
SKU: 10-1-1-1-2 Availability: not in Stock

Ściany z mchu na wymiar od 1m²

2.330,00 

FORMAT: 1 m²

WYPEŁNIENIE: premium

KOLOR: jasna lub ciemna zieleń

STRUKTURA: zwarta w formie gęsto osadzonych między sobą kępek

StumbleUponEmail

Opis

KOMPOZYCJA: wypełnienie chrobotkiem reniferowym

ŚCIANY Z MCHÓW PREZENTACJA:

INFORMACJA O PRODUKCIE: ścianka wytwarzana ręcznie przez florystów w systemie modułowym. Została tak zaprojektowana by po połączeniu modułów w jedną całość tworzyła ‘zielony dywan’. Aranżacje tego typu kategoryzuje się jako bezobsługowe ogrody wertykalne.

INSTALACJA: 2D

KOLORY: do wyboru jeden kolor bazowy ( jasna lub ciemna zieleń)

FORMAT: 1 m² (4 x moduł o wymiarach 50 cm x 50 cm)

INFORMACJA TECHNICZNA: 5 mm bazowa płyta wspierająca MDF o podwyższonej odporności na wilgoć (wodoodporna)

WYPEŁNIENIE: 3 – 6 cm wysokość (bez płyty wspierającej)

WAGA: 8 kg

PRZEZNACZENIE: tylko do wnętrz

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: 40 % ~ 70 %

ZWROT: 14 dni od daty zakupu. Przy zamówieniu ‘na wymiar’ bez prawa zwrotu.

NA ZAMÓWIENIE: możliwość wykonania obrzeża z chrobotka na widocznych, zewnętrznych krawędziach modułu (tzw. rama z mchu)

CZAS REALIZACJI: w wypadku braku produktu w sklepie czas oczekiwania to 21 dni od daty zakupu lub zamówienia

WYMIARY: moduły z mchu chrobotka dostępne są w standardowych formatach: 100 x 100 cm (4 elementy o wym. 50 x 50 cm). Na zamówienie klienta wykonujemy formy ‘pod wymiar’. Minimalne zamówienie tego typu to 1 m².

OPAKOWANIE: moduły zapakowane są w kartony o wymiarach 53 x 53 x 8 cm. W kartonie mieści się jeden moduł. Opakowanie zbiorcze zawiera 4 szt.

MONTAŻ: prosta i lekka konstrukcja sprawia, że samodzielny montaż jest bezproblemowy. Mocowanie można wykonać na kilka sposobów. Za pomocą wkrętów, klejów budowlanych lub taśm mocujących bez względu na typ ściany. Więcej o sposobie montażu znajdziecie Państwo w broszurze.

PIELĘGNACJA: chrobotek stosowany do wypełniania modułów to w 100% naturalny materiał pochodzący z lasów Skandynawii. Zbierany jest ręcznie, następnie selekcjonowany i poddawany procesowi stabilizacji. Dzięki temu zachowuje swój naturalny wygląd, świeżość i strukturę. Stabilizacja sprawia, że mech chrobotek nie pleśnieje i nie staje się siedliskiem insektów czy np. grzybów. W sensie biologicznym chrobotek stabilizowany to  ‘zahibernowany’ materiał. Nie rośnie i nie wymaga nawadniania. Dla zachowania trwałości, moduły pokryte chrobotkiem, powinny być montowane z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (np. grzejników, kominka, itp.) oraz poza bezpośrednim operowaniem promieni UV. W okresie grzewczym, gdy w pomieszczeniach powietrze zwykle się wysusza, zalecamy stosowanie nawilżacza powietrza lub zraszanie mgłą wodną sąsiedztwa modułu (*)

(*) nie należy opryskiwać mchu chrobotka bezpośrednio! Nie ma takiej potrzeby. Warto natomiast by woda używana do spryskiwania była odkamieniona. Zachowanie podanych warunków użytkowania pozwoli cieszyć się Państwu naturalnym pięknem chrobotka przez długi czas.

 

 

Informacje dodatkowe

Waga 8 kg
Wymiary 53 × 53 × 32 cm