panel mech chrobotek_ciemny_1 w_logo
panel mech chrobotek_ciemny_2
panel mech chrobotek_ciemny_2 w_dim w_logo
panel_z_chrobotka_ciemna_zielen_greendecor_1
SKU: 10-1 Availability: not in Stock

Panel z mchu chrobotka ciemna zieleń

590,00 

FORMAT: 50 x 50 cm

WYPEŁNIENIE: premium

KOLOR: ciemna zieleń

STRUKTURA: pierzasta w formie gęsto osadzonych między sobą pojedynczych kępek

StumbleUponEmail

Opis

KOMPOZYCJA: wypełnienie chrobotkiem reniferowym

INFORMACJA O PRODUKCIE: panele wytwarzane są ręcznie. To niepowtarzalne i unikatowe kompozycje dlatego mogą się różnić między sobą. Wybarwienie chrobotka uzyskuje się za pomocą barwników organicznych. Zdarza się, że kolorystyka ‘mchu’ bywa niejednorodna. Po prostu chrobotek reniferowy w różnym stopniu absorbuje barwnik.

INSTALACJA: 2D

KOLORY: jeden kolor bazowy w odcieniu ciemnej zieleni

FORMAT: 50 cm x 50 cm

INFORMACJA TECHNICZNA: 5 mm bazowa płyta wspierająca MDF w standardzie B2

WYPEŁNIENIE: 3 – 7 cm wysokość wypełnienia (bez płyty wspierającej)

WAGA: ok. 2 kg

PRZEZNACZENIE: tylko do wnętrz

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: 40 % ~ 70 %

ZWROT: 14 dni na odstąpienie do umowy

NA ZAMÓWIENIE: możliwość wykonania obrzeża z mchu na widocznych, zewnętrznych krawędziach panelu (tzw. rama z mchu)

CZAS REALIZACJI: w wypadku braku produktu w sklepie czas oczekiwania to 21 dni od daty zakupu

WYMIARY: panele z chrobotka dostępne są w standardowych formatach: 50 x 50 cm. Na zamówienie klienta wykonujemy panele ‘pod wymiar’. Minimalne zamówienie tego typu to 1 m².

OPAKOWANIE: panele zapakowane są w kartony o wymiarach 53 x 53 x 8 cm. W kartonie mieści się jeden panel.

MONTAŻ: prosta i lekka konstrukcja sprawia, że samodzielny montaż jest bezproblemowy. Mocowanie można wykonać na kilka sposobów. Za pomocą wkrętów, klejów budowlanych lub taśm mocujących bez względu na typ ściany. Więcej o sposobie montażu znajdziecie Państwo w broszurze.

PIELĘGNACJA: chrobotek reniferowy stosowany do komponowania paneli jest naturalnym porostem pochodzącym ze Skandynawii. Zbierany jest ręcznie, następnie selekcjonowany i poddany procesowi stabilizacji. Dzięki niemu zachowuje swój naturalny wygląd i strukturę. Stabilizacja sprawia, że ‘mech’ nie pleśnieje i nie staje się siedliskiem insektów, czy np. grzybów. W sensie biologicznym stabilizowany porost jest rośliną ‘zahibernowaną’. Nie rośnie i nie wymaga nawadniania. Dla zachowania trwałości, panele pokryte chrobotkiem, powinny być montowane z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (np. grzejników, kominka, itp.) oraz poza bezpośrednim operowaniem promieni UV. W okresie grzewczym, gdy w pomieszczeniach powietrze zwykle się wysusza zalecamy stosowanie nawilżacza powietrza lub zraszanie mgłą wodną sąsiedztwa mchu (*)

(*) nie należy opryskiwać mchu bezpośrednio! Nie ma takiej potrzeby. Warto natomiast by woda używana do spryskiwania była odkamieniona. Zachowanie podanych warunków użytkowania pozwoli cieszyć się Państwu naturalnym pięknem ‘mchu’ przez długi czas.

 

 

 

Informacje dodatkowe

Waga 2 kg
Wymiary 55 × 55 × 8 cm