panel_mech_trawiasty
mech_trawiasty_panel
SKU: 10-1-1-1-1 Availability: not in Stock

Panel z mchu płaskiego jasna zieleń

590,00 

FORMAT: 50 x 50 cm

WYPEŁNIENIE: premium

KOLOR: jasna zieleń

STRUKTURA: zwarta w formie gęsto osadzonych kępek

StumbleUponEmail

Opis

KOMPOZYCJA: wypełnienie mchem płaskim

INFORMACJA O PRODUKCIE: panele wytwarzane są ręcznie. To niepowtarzalne i unikatowe kompozycje dlatego mogą się różnić między sobą. Wybarwienie mchu uzyskuje się za pomocą barwników organicznych. Zdarza się, że jego kolorystyka bywa niejednorodna. Po prostu naturalny mech w różnym stopniu absorbuje barwnik.

INSTALACJA: 2D

KOLORY: jeden kolor bazowy w odcieniu jasnej zieleni

FORMAT: 50 cm x 50 cm

INFORMACJA TECHNICZNA: 5 mm bazowa płyta wspierająca MDF o podwyższonej odporności na wilgoć (wodoodporna)

WYPEŁNIENIE: 3 – 5 cm wysokość wypełnienia (bez płyty wspierającej)

WAGA: 1,4 kg

PRZEZNACZENIE: tylko do wnętrz

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: 40 % ~ 70 %

ZWROT: 14 dni na odstąpienie do umowy

NA ZAMÓWIENIE: możliwość wykonania obrzeża z mchu na widocznych, zewnętrznych krawędziach panelu (tzw. rama z mchu)

CZAS REALIZACJI: w wypadku braku produktu w sklepie czas oczekiwania to 21 dni od daty zakupu

WYMIARY: panele z mchu dostępne są w standardowych formatach: 50 x 50 cm. Na zamówienie klienta wykonujemy panele ‘pod wymiar’. Minimalne zamówienie tego typu to 1 m².

OPAKOWANIE: panele zapakowane są w kartony o wymiarach 53 x 53 x 8 cm. W kartonie mieści się jeden panel.

MONTAŻ: prosta i lekka konstrukcja sprawia, że samodzielny montaż jest bezproblemowy. Mocowanie można wykonać na kilka sposobów. Za pomocą wkrętów, klejów budowlanych lub taśm mocujących bez względu na typ ściany. Więcej o sposobie montażu znajdziecie Państwo w broszurze.

PIELĘGNACJA: mech poduszkowy stosowany do wypełniania paneli to w 100% naturalny materiał pochodzący z lasów Prowansji. Zbierany jest ręcznie, następnie selekcjonowany i poddawany procesowi stabilizacji. Dzięki temu zachowuje swój naturalny wygląd, świeżość i strukturę. Stabilizacja sprawia, że mech nie pleśnieje i nie staje się siedliskiem insektów czy np. grzybów. W sensie biologicznym mech stabilizowany to  ‘zahibernowany’ materiał. Nie rośnie i nie wymaga nawadniania. Dla zachowania trwałości, panele pokryte mchem, powinny być montowane z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (np. grzejników, kominka, itp.) oraz poza bezpośrednim operowaniem promieni UV. W okresie grzewczym, gdy w pomieszczeniach powietrze zwykle się wysusza, zalecamy stosowanie nawilżacza powietrza lub zraszanie mgłą wodną sąsiedztwa mchu (*)

(*) nie należy opryskiwać mchu bezpośrednio! Nie ma takiej potrzeby. Warto natomiast by woda używana do spryskiwania była odkamieniona. Zachowanie podanych warunków użytkowania pozwoli cieszyć się Państwu naturalnym pięknem mchu przez długi czas.

 

 

Informacje dodatkowe

Waga 2 kg
Wymiary 53 × 53 × 8 cm